pondělí 26. prosince 2011

Moudrý klobouk

Vánoce končí, jak jsem se mohl přesvědčit, když mi dnes dorazil první letošní email s předvánočními slevami. Když už jsem to nestihl včas, je teď pravý čas na jeden opožděný recept na vánoční cukroví.

Moudrý klobouk
Připravíme si suroviny jako na vosí hnízda, krabici (nejlépe plechovou) a kočku (může jich být i více). Ze surovin  připravíme vosí hnízda podle běžného receptu, uložíme je do krabice a odložíme na kuchyňskou linku. Kočce (kočkám) důrazně zakážeme, aby si cukroví všímaly. Poté, co zvědavá kočka srazí krabici i s cukrovím na zem tak, že se rozsype, tradiční tvar vosího hnízda se přemění, že připomíná moudrý klobouk z Harryho Pottera.Konečný tvar záleží na výšce kuchyňské linky a rychlosti kočičí packy.
Můžete se pochopitelně pokusit o výrobu bez použití kočky vlastní rukou, ale tento postup nedoporučuji. Chybí mu moment překvapení.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pokud chcete přidat neanonymní komentář a nemáte vhodný účet, v poli Komentovat jako vyberte profil Název/Adresa URL a vyplňte svůj oblíbený nick. Některé prohlížeče si toto nastavení dokáží i zapamatovat.